128 JUNI P. J. M. van Tetering, G. H. Weustink, M. de Braal, Mr. C. Blankevoort, P. G. van Engelen, en A. G. Boes, alsmede de dames: M. Maarschall-Komin en Weber-Strik. De plannen voor uitbreiding der M.T.S. worden goedgekeurd. 22. De Chriótel'jke Aannemerabond houdt alhier zijn jaar vergadering. 23. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Mannenkoor Proza en Poëzie" wordt in het gemeentelijk Concertgebouw een zangwedstrijd gehouden. 25. Ds. M. G. Blauw, Ned. Hervormd predikant te Schoten, neemt afscheid van zijn gemeente in verband met het op zijn verzoek verleend eervol emeritaat. 26. Mgr. P. J. Brügemann, archivaris van het Bisschoppelijk Museum, is benoemd tot buitengewoon geheim Kamer heer van Paus Leo XII. (Zie 9 Augustus). 27. De heer W. B. Smit, directeur van den gemeentelijken Geneeskundigen dienst, promoveert aan de Rijks- Universiteit te Utrecht tot doctor in de geneeskunde. De Nederlandóche Banketbakkerévereeniging houdt haar jaarvergadering te dezer stede. Op de Amsterdamsche Vaart, ter hoogte van de Israëli tische begraafplaats, botst een 46-jarige motorrijder tegen een handkar en overlijdt kort daarna. 28. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Groote Houlatra a loer een ig ing wordt een reclame-optocht ge houden. De Vereeniging van Reiniginga-directeu en houdt alhier haar jaarvergadering. 30. De Haarlemache Handelevereeniging vestigt haar kantoo; in het perceel Wilhelminastraat 3. Daarvóór was het gevestigd in de Lange Begijnestraat, f De heer B. de Boer te Aerdenhout, oud-hoofd van de school der Schoolvereeniging Aerdenhout-Bentveld" JULI 1. De Af deeling Haarlem van den Nederland ach en Bond van Onderwijzera herdenkt haar 50-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 160