- 86 - vooral duitsche tuinbouwpers, waarvan hij een ge regeld medewerker was. De stof, die hij behandelde, was zeer veelzijdig. Hij gaf zoowel botanische diagnoses van, als populaire mededeelingen over, nieuwe planten; hij gaf inlichtin gen over de ziekten der Hyacinten, en tal van wenken voor de behandeling van bolgewassen en andere plan ten. Het merkwaardigste was echter dat hij, in een tijd, toen er van organisaties van belanghebbenden nog geen sprake was, opkwam voor de algemeene vakbelangen, zonder daartoe eenige opdracht te hebben ontvangen, maar uit eigen aandrang, om niet alleen zich zelf, maar ook zijn vakgenooten te verdedigen tegen ongerecht vaardigde eischen of ongegronde klachten van buiten- landsche koopers van bloembollen. Dit was hem beter toevertrouwd dan wie ook, want Schneevoogt was een man van gezag en van onkreukbare reputatie. De Redacteur van het Allgemeines Teutsches Garten- magazin, waaraan hij geregeld medewerkte, getuigde in 1806 van hem, dat hij in heel Duitschland als een „rechtlicher, solider und aufgeklarter Mann und grosser Blumist" bekend was, en achtte het zijn plicht hem bij allen, die hem nog niet mochten kennen, warm aan te bevelen, „eben dieser rechtlichen Denkungs- und soliden Handlungs-Artwegen,welcheichschonofterprobthabe". Een sprekend blijk van erkenning dezer reputatie gaf ook de Verein zur Beförderung des Gartenbaues in den Königlich-Preussischen Staaten, door hem onder zijn eereleden op te nemen. Dat hij in Engeland niet minder in aanzien stond, moge blijken uit het hem door de Royal Horticultural Society verleende correspondeerend lidmaatschap. Hij deelde deze eer in zijn tijd met zijn vakgenoot A. G. van Eeden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 126