- 8g - zal hij inzien, dat alles, wat de ouderen deden, nog niet zoo verwerpelijk is. En dat zie ik inderdaad steeds meer in en ik ben zeer blij, thans den middenweg te kunnen houden". Een ander maal trok hij te velde tegen het betoog van een schrijver, ter aanbeveling van een wetenschappelijke opleiding voor tuinlieden aan een soort „Gartner- seminarium". Hiervan vreesde Schneevoogt, dat de praktische voorbereiding erbij zou inschieten. Met den in Duitschland gestelden eisch, dat de tuinlieden door de chefs van bepaalde hoftuinen opgeleid moesten zijn, stak hij den draak; in groote handelskweekerijen ware voor hen veel meer te leeren. Men vrage voortaan niet steeds: waar en bij wien, maar hoe en wat heb je ge leerd. Schneevoogt liet zich de kaas niet van zijn brood eten. In een tijdschrift was beweerd, dat de onlangs in gevoerde Hydrangea Hortensia alleen in een bepaald werk was afgebeeld. Hierbij werd voorbijgezien, dat Schnee voogt reeds in 1793 een plaat van deze plant in zijne Icones had opgenomen en hij was er dan ook terstond bij, om hierop in hetzelfde tijdschrift de aandacht te vestigen. Terecht beroemde hij er zich op, dat zijn afbeelding tien jaar eerder verschenen was. Maar hij preekte geenszins altijd voor eigen parochie, maar kwam meermalen, zooals reeds werd opgemerkt, voor de belangen van zijn vak- en landgenooten op. In een Duitsch boek had hij een verhandeling aan getroffen over de gebrekkige inrichting van de meeste plantenkassen, waarin de schrijver, die toch niet zoo heel jong meer is - aldus Schneevoogt in zijn bestrij ding en bij wien men dus wat meer gematigdheid mocht verwachten, als een jonge strijder lostrekt op de Nederlanders en de Engelschen. Gelooft die schrijver

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 129