plaats voor ons op de landgenooten, die hun leven gaven voor het Vaderland. Al komen dezulken onder onze leden niet voor, een woord van eerbiedige nage dachtenis en hulde zij hun hier gewijd. Ons medeleven kome in de tweede plaats voor degenen, die omkwa men bij de bombardementen van onze stad op 27 Juni en in den nacht van 2 op 3 October. Uit onze onmiddellijke omgeving ontvielen ons dit maal zeer velen: Mr. Dr. A. Baron Röell, beschermheer onzer vereeniging, werd midden in zijn werk, waaraan hij meer dan 25 jaren van zijn arbeidzaam leven wijdde, weggerukt. Met hem is heengegaan de hoogste lands dienaar van Noordholland, die zijn gewest en Nederland van harte liefhad, waarvan zoowel bij zijn leven als na zijn plotseling overlijden op de meest ondubbelzinnige wijze door zoo velen in woord en geschrift werd getuigd. Het bestuurslid Mr. A. J. Enschedé stierf na een smartelijk ziekbed van enkele maanden. Als telg van het bekende Haarlemsche geslacht toonde hij groote belangstelling voor de stad van zijn geboorte en van zijn werkkring. Gedurende de 20 jaren, dat hij zitting in ons bestuur had, heeft Haerlem steeds zijn volle sympathie en mede werking genoten. Aan de nagelaten betrekkingen be tuigde het bestuur zijn medeleven. Uit onzen kring zullen wij verder missen den directeur der provinciale bedrijven J. van Oldenborgh, den leden van Haerlem in het bijzonder bekend door zijn ontgraving van het Slot op den Hoef waarheen wij onder zijn leiding in 1937 een uitstapje maakten, nadat hij ons kort te voren over het onderwerp had ingeleid; Jkvr. C. C. P. van der Wyck, die vooral aan het vereenigingswerk van Arbeid Adelt, Het Roode Kruis en het Parkherstellings oord een belangrijk aandeel had en aan deze instellin gen van liefdadigheid haar beste krachten gaf. Op 1 - 2 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 12