- 90 - dan waarlijk, dat het Engelschen en Hollanders zóó zeer ontbreekt aan alle lust tot onderzoek, dat zij zich slechts houden aan de methoden hunner vaders, alleen omdat het de vaderlijke methode is? De Hollanders schrijven niet veel over botanie en tuinbouw, maar Schneevoogt kan den schrijver verzekeren, dat de studie dier vakken geenszins bij hen is uitgedoofd, al kon hij dat niet weten wegens de weinige Nederlandsche publicaties. Maar de Engelschen publiceeren wel en veel. Kent de schrijver die werken niet? Stellig niet; anders zou hij niet durven zeggen, dat het den Nederlanders en Engelschen, die reeds lang niet meer de leermeesters der Duitschers zijn, thans passen zou bij de Duitschers in de leer te gaan. Schneevoogt geeft dan nog tal van bewijzen en voorbeelden van zijn opvatting ter fiere verdediging van zijn landgenooten en de Engelschen. Naar aanleiding van klachten over leveranties schreef hij een uitvoerig artikel, waarin hij de zorg uiteen zette, waarmede de bollenzendingen voor het buitenland be handeld werden. Voor de Hyacinten wees hij daarbij op het toen gebruikelijke „visiteeren", het afsnijden van den bol top ter controle op ziekteverschijnselen. Deze behandeling wordt niet aan den eersten den besten knecht overgelaten, maar uitsluitend verricht door den firmant zelf of zijn eersten meesterknecht. Toen mijn vader nog leefde - schreef Schneevoogt - visiteerden wij samen alle voor de verzending bestemde Hyacinten- bollen geheel alleen, zonder dat iemand er aan mede hielp. Derhalve wordt geen enkele Hyacintenbol voor de verzending bestemd, die niet door onze handen is gegaan, en waarvan wij niet overtuigd zijn, dat hij vol komen gezond is. Eerlijke, eerzame en deskundige bloemisten handelen aldus. Van andere bloemisten voegt hij er aan toe - spreek ik niet. Op deze wijze

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 130