- 96 - die jaren de Europeesche hoven en de aanzienlijke bloemenliefhebbers in den vreemde tegen hooge prijzen van bloembollen voorzien. Zij genoten steeds toe- nemenden voorspoed en G. Voorhelm Schneevoogt telde mede onder de notabelen zijner stad. In 1830 werd hij door den koning benoemd tot Voorzitter van de Rechtbank van Koophandel te Haarlem. Sedert 1806 tot aan zijn dood was hij lid van den Kerkeraad der Vereenigde Doopsgezinde Gemeente en van 1823 tot 1837 regent van het Weeshuis der Doopsgezinden, waar een regentenstuk van J. A. Kruseman zijn trekken voor het nageslacht heeft bewaard. Hij bewoonde een huis op zijn kweekerij met ,,6 mo dern behangen beneden- en vijf dito bovenkamers, alle groote appartementen, met zeer ruime kookkeuken, mangelkamer, kleerzolder, dienstbodenkamer, kelder en verdere commoditeiten," x) hij verzamelde kunst en bezat een uitgebreide bibliotheek. Deze levensstandaard stelde hem in staat gulle gast vrijheid te verleenen. Wegens zijn algemeene bekend heid in alle hoeken van Europa, bezochten velen, die met zijn firma in relatie stonden, zoowel als anderen, die geen belangstelling voor bloembollen hadden, maar hem waren aanbevolen, hem op hun reizen naar of door Holland. Zijn huis stond voor hen open, en de bedankbrieven vloeien steeds over van complimenteuse uitingen over de ontvangst en verzoeken zeer nauw keurig groeten aan de overige aanwezige familieleden, die blijkbaar het hunne bijbrachten ter veraangena ming van het verblijf te Haarlem. Zoo hield het gezin niet alleen de eer op van het beroep van den heer des huizes, maar ook van de stad onzer inwoning. 1Aldus omschreven in de veilingsadvertentie in de Opr. Haarlemsche Courant.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 136