- 98 - kleine bloemisten tot uwent, die hier jaarlijks con- signatien zenden, welke in het publiek a tout prix ver- kogt worden". Dit is voor hen zeer schadelijk, „daar het in zulke kleine kavelingen wordt gedaan". Eenige bloemisten komen hier (Londen) en anderen gaan van Rotterdam direct na Huil, enz. en beijveren zich in Yorkshire, Schotland, enz. met hunne goederen en slijten die aldaar, en veelen tot uwent verkoopen zeer laag aan de huizen alhier". Zoo was de toestand overal in Europa; berichten van gelijke strekking bereikten Schneevoogt niet alleen uit Duitschland, Frankrijk, Zwitserland en Italië, maar zelfs uit Rusland. „Wenn Sie glauben dass sich hier jetzt noch solche Geschafte mit Zwiebeln lassen machen wie vor 30 oder mehr Jahren - schreef Fintelmann 23 Mei 1833 uit Moskou - so irren Sie sich, denn theils sind die alten reichen Blumenfreunde todt, und hat die gegenwartige Generation von Herrschaften wenig Sinn fïir Floras Kinder und noch weniger baar Geld, theils auch verderben die Hausirer den ohnehin geringen Handel vollens, indem sie kein Haus vorbij gehen und den Leuten oft gute starke Zwiebeln zu spottbilligen Preisen fast mit Gewalt aufdringen". Steeds talrijker werden in de jaren 1830-37 de klach ten van den buitenlandschen groothandel over de hooge prijzen, die de firma berekende. Herhaaldelijk werd gewezen op andere bollenfirma's, die aanzienlijk rabat op den catalogus-prijs toestonden, maar Schnee voogt bleef daarvoor doof. Anderzijds placht hij zeer scherp in te koopen en af te dingen op de prijzen, waartegen kweekers hem hun bollen aanboden. Een hunner, de bekende Vincent van der Vinne (1799- (1) Friedrich Wilhelm Fintelmann (1793-1861), Hofgartner te Petrowsk bij Moskou.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 138