- 3 Augustus overleed de heer A. Burdet, de bekende vogelkenner en vervaardiger van de boeiende films over natuur- en vogelleven; op het pionierswerk door hem op dit gebied verricht behoeven wij zeker niet te wijzen. Mejuffrouw J. Wentholt, bestuurslid van het depar tement Haarlem der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen ontsliep op 8 November. Kort voor het einde des jaars stierf Klaas Pander, velen Uwer bekend uit vroeger tijd als de groote sportbeoefenaar en leermees ter van Jaap Eden. Een twaalftal overledenen, zeker niet minder geëerd en boni cives als bovengenoemden, worden uitvoeriger in het Jaarboek herdacht. Mogen zij allen den hoogeren vrede gevonden hebben, een wensch die des te meer zin heeft nu de vrede op aarde zoo ver te zoeken is. Het bezit van de Vereeniging bleef in 1940 gespaard, al heeft zij het verlies van het Notulenboek bevattende de verslagen van Mei 1928-Mei 1940 te betreuren. Uw secretaris was wel is waar niet meer in functie - de mobilisatie had ook hem geroepen - en werd op zoo loflijke wijze vervangen door het bestuurslid Mr. C. M. J. de Jongh, het schrijven van het jaarverslag liet hij zich niet ontnemen. Haerlem was wel uit het oog, maar niet uit het hart. Het Notulenboek, de kost bare bron voor het verslag, werd door hem voor korten tijd medegenomen en is helaas op 10 Mei bij het bom bardement van het Vliegpark Waalhaven bij Rotter dam gebleven; een niet te herstellen verlies dat echter eenigszins verzacht wordt door de verslagen in de Jaarboeken en de verzameling convocaties. De voor naamste gebeurtenissen zijn in deze verslagen vast gelegd en als ge deze nog eens mocht doorbladeren dan zult ge zien dat Haerlem steeds actief is geweest en het nog is.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 13