Schneevoogt te verkoopen. Nadat ik te vergeefs ge tracht had de zeven perceelen tuingrond naast de mijne uit de hand te koopen, wist ik van den heer Van der Vlugt de toezegging te verkrijgen, dat deze in open bare veiling afzonderlijk en gecombineerd zouden worden aangeboden, zoodat ik deze zou kunnen koopen zonder de gebouwen, waarop ik geen prijs stelde. Den dag vóór de verkooping sprak ik Carel Schneevoogt, die mij op mijn vraag verklaarde, dat hij niet voornemens was de kweekerij van zijn vader terug- tekoopen, en dat hij gaarne zou zien, dat ik alle gronden kocht, om te voorkomen, dat er een nieuwe zaak op ge vestigd zou worden. Aldus overtuigd, dat hij mij den koop gaarne gunde, kocht ik de perceelen met veel genoegen." Mijn grootvader vereenigde natuurlijk de aange kochte terreinen met zijn eigene. Hij zette de traditie der pronkbedden en van het tulpen-perspectief voort, dat later meer zuidelijk verplaatst werd, toen de firma Krelage ook de beschikking verkregen had over de gronden en gebouwen van de firma Wed. Arie van Eeden Zoon, waarvan J. A. van Eeden de eenige deelgenoot was. De bloembollen werden in veiling verkocht onder directie van den reeds genoemden Vincent van der Vinne, die zoovele verdienstelijke nieuwe Hyacinten en Tulpen uit zaad gewonnen heeft, welke geruimen tijd en ook nu nog tot de belangrijke handelssoorten ge rekend werden. In mijn bezit is zijn met wit door schoten exemplaar van den veilings-catalogus, waarin Van der Vinne met de uiterste nauwkeurigheid alle koopers en prijzen heeft aangeteekend, alsmede het bruto en netto provenu der veiling. Daaruit blijkt, dat de enkele vroege tulpen opbrachten 906,40, zijnde - 102 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 142