- 5 - een Monumenten-verordening uitgezien en deze bij herhaling aan de orde gesteld! Een andere wensch was de Hoofdwacht zoo goed mogelijk tegen het luchtgevaar te beveiligen. Het Ge meentebestuur heeft met bekwamen spoed de zolders van een laag kleistroo voorzien en trekgaten gedicht. Wij van onzen kant brachten de meest kostbare voor werpen uit onze verzameling naar het veilige oord dat het Gemeentearchief biedt. De Algemeene Vergadering was op 19 Juli bijeen geroepen. De periodiek aftredende bestuursleden R. D. Baart de la Faille, P. A. Dijkema en J. L. Tadema werden herkozen terwijl de heeren B. F. Enschedé en H. B. E. Warnaars in het bestuur zitting namen; de verslagen van secretaris en penningmeester vonden genade bij de aanwezigen; de bestuursmededeelingen zijn thans voor zoover mogelijk in vervulling gegaan. Na afloop van de vergadering sprak Mevrouw J. M. Sterck-Proot over de geschiedenis van den Zand- voortschen weg. Op Zaterdag 19 October wandelde een meer dan honderdtallige schare over de paden van het landgoed Elswout, telkens weer een openbaring van schoonheid voor de bezoekers. Het fraaie herfstweer droeg aan het welslagen van deze wandeling bij. Het vereenigingsjaar werd besloten met een voor dracht van Dr. M. G. de Boer over Jan de Lapper. Hoe kenden wij allen de legende van Jan Barendse en hoe romantisch was het verhaal: van schoenmaker tot zeeheld, die onder het vijandelijk vuur den helden dood stierf. Hoe werden wij door den spreker ont goocheld: de zeeheld heet niet Jan Barendse, was ver moedelijk nooit schoenmaker, woonde niet bij de Melk- brug, zoodat wij den gedenksteen aan bezoekers van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 15