koopen. Zoo werd het 9 Juli 1789 overgedragen aan FransJan Nicolaas van Wijkerslooth (1757-1821) zijn zwager door huwelijk met Elisabeth Maria Roest van Alkemade. Een huwelijk dat op Duinvliet in de huiskapel aldaar gesloten werd op 28 Aug. 1787. Stellig heeft deze bruiloft verschillende Katholieke adel lijke families, die toen in en om Haarlem woonden en elkaar troffen in de hierboven genoemde gilden, ver- eenigd gezien, zoo de Oems van Moesenbroek, die evenals de met hen verwante Van Wykerslooth's en verwanten een woning hadden op de Bakenessergracht, toen door voorname Katholieken zeer gezocht. In Haar lem woonden toen ook nog de met De Kies verwante Cavelliers van Adrichem van oud-Haarlemschen oorsprong; de Wykerslooth's woonden 's zomers op 't Clooster Heemstede buiten, de Cousebants van Alckemade op Oud-Alckemade bij Sassenheim. Ook de Heeremans van Zuydwyk kwamen uit Dever bij Lisse vaak op Duinvliet schieten en tafelen. Met de Haarlemsche Ram's waren ook de Van Brienens uit Amsterdam verwant. Mogelijk heeft men door de Roest's de schoonheden van deze streek leeren waardeeren, want in 1818 koopt Jhr. H. Th. van Wykerslooth van Grevenmachern Eindenhout en in 1824 neemt zijn schoonzoon baron Arnold van Brienen dit land goed over (zie Jaarboek 1934)- Op 2 Augustus 1804 gaat Duinvliet uit deze familie groep. Toen kocht het de Amsterdammer Willem Gerrit van de Poll. Zijn levensbeschrijving geeft Elias Dl II, 753. Jhr. van de Poll voegde er nog eenig land bij van het aanpalende Sandenhoef, doch 27 Oct. 1811 ver kocht hij het geheel aan Willem Borski, eigenaar van Elswout. Sinds werd het landgoed verhuurd voor de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 165