Zomermaanden en wel meest aan Amsterdammers. Zoo bevat de Oprechte Haarlemmer Courant van 22 December 1848 (Collectie Betting, gem. archief) de tehuuraanbieding van: een fraaie, kapitale hofstede, ge naamd Duinvliet met heerenhuis, koetshuis, stalling en tuinmanswoning met 16 bunders grond. Dit keer huurde het Gideon Jeremie Boissevain (1796-1876) de grond legger der Amsterdamsche scheepsreederij Boissevain Co. Hij woonde er 's zomers met zijn derde vrouw, een juffrouw Van Heukelom van Leeuwenhooft, en zijn kinderen en was de laatste bewoner. Het huis raakte steeds meer in verval en werd in 1878 afgebroken. Sandenhoef was reeds in 1804 voor slooping ver kocht en Duinvliet met dien grond vergroot. Van den afbraak zijn toen de twee arbeidershuizen gebouwd, waarvan in het midden der 19de eeuw één bewoond is door den schilder van Elswout: De Retel. Merkwaardig is nog de geschiedenis van de huiskapel met een eigen kapelaan, die de Roest van Alkemade's hadden op Duinvliet, en waarvan het dossier nog plm. 191 o berustte bij den Belgischen tak dier familie, toen in Beersel woonachtig. In de Haarlemsche Bijdragen Dl 59 van 1941 geeft W. Bijleveld de geschiedenis van de Van Wassenaars van Warmond en vermeldt, dat nog de kerk van Warmond de sierlijke gouden miskelk bezit van 1780, die eerst gebruikt werd in de huiskapel van Duinvliet: De reeds genoemde Theodoor Jan Roest van Alkemade huwde in 1779 te Leiden Mar- Voor de Zandvoorter „botloopers", die met de ben of bot op den rug naar Haarlem liepen, waren er twee paden door het duin, een ten Noorden en een ten Zuiden van de Blinkert. De loopers en loopsters, die dit - 120 - GARETHA JaCOBA JaCOBSD. VAN WASSENAAR VAN WAR MOND.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 166