onze stad maar niet meer moeten toonen, zelfs zijn heldendood berust op fantasie. Wat zijn wij dien mid dag veel armer geworden aan romantiek. Hij bleek wel een verdienstelijk man te zijn geweest die Jan Jansz. Lapper heette, enkele huizen in onze stad bezat mits gaders een uitgebreide garderobe, een buitenhuis in het Rozenprieel en een koe in de wei voor winterprovisie, kortom een gezeten burger. Laten wij hopen dat het boekje, dat Dr. de Boer over dezen stadgenoot zal schrijven en dat in onze serie uitgaven zal worden opgenomen, ons toch nog iets van den romantischen zeeheld onzer jeugd zal teruggeven. Met geschenken werden wij ook dit jaar wederom verblijd. De foto-verzameling groeit nog steeds aan. Het kwam het bestuur gewenscht voor deze collectie voor io jaar aan het Gemeente-archief in bruikleen af te staan. Niet alleen is zij daar veiliger, maar de ge meentearchivaris heeft zich ermede belast haar te catalogiseeren en geheel te ordenen. Zoodra deze werkzaamheden geëindigd zijn kan de verzameling beter geraadpleegd worden en is zij voor de leden gemakke lijker bereikbaar dan in De Hoofdwacht, waartoe steeds toegang moet worden verzocht. De friesche klok in de groote kamer van het vereeni- gingsgebouw is thans met een passend dekje toegerust, een geschenk van Sint Nicolaas. In een vers sprak de goede heilige den wensch uit dat de klok van haar ziekte - het doorslaan door deze hoofdbedekking zou mogen genezen. Uw secretaris hoopt dat zij daarvan het doorslaand bewijs zal geven. Vanzelfsprekend drukken de omstandigheden ook op het ledental. Het aantal liep wel iets terug maar ge lukkig niet in die mate als het bestuur vreesde. Spoedig waren wij over het laagste punt heen en ging het getal

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 16