- 124 Borski I (1765-1814) ter verkrijging van een nieuw oefenterrein. Men kwam overeen hiervoor te bestem men het zuidelijk van Elswout gelegen duin, genaamd: „Het Park". Veeleischend wat de grootte betrof, was de landdrost niet, immers het Park, zooals het ook thans nog is begrensd, beslaat een oppervlakte van 23 ha. Zonder eenige bate stelde de heer Borski dezen grond beschikbaar voor een regiment Garde-Jagers „om al daar te excerceeren en te manouvreeren", na eerst degenen, die er eenig land in huur hadden, te hebben „gepermoveerd". Op 19 October van hetzelfde jaar, werd door het Hoogheemraadschap van Rijnland ver gunning verleend „De Kamp" bij Elswout in te rasteren. Aangezien geen verdere bescheiden ons ten dienste staan, is het niet mogelijk te zeggen, wanneer „Het Park" opgehouden heeft exercitie-terrein te zijn - in verband met de historische gebeurtenissen zou men daaromtrent gissingen kunnen doen evenmin wanneer andere duincomplexen tot dat doel zijn afgestaan en in gebruik genomen. Belangrijk echter is een tusschen den heer Willem Borski II (1799-1881) en det dagelijksch bestuur der gemeente Haarlem op 26 November 1847 gesloten overeenkomst (burgemeester was C. J. de Bruyn Kops), waarbij de eerste zich verbond: „aan de Contractanten ter andere zijde het gebruik af te staan van de twee opene vlakten in de duinen achter Middenduin x) gelegen, ten einde in dezelve bij voort during de excercitiën en manoeuvres van de in Haarlem garnizoen houdende Cavallerie met uitzondering der Artillerie te doen plaats hebben". Dit terrein gelegen ten Zuiden van den Zeeweg te (1) Oude boerderij, thans jachtopzienerswoning, aan den Zeeweg hoek Tetterodeweg te Overveen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 172