- 140 - witte haar is Jacob van Lennep, die mooie boeken schrijft, die je later lezen mag". „Ferdinand Huyck" is mij nog altijd dierbaar en het beeld van den schrijver staat mij nog steeds helder voor den geest. Niet minder duidelijk staat mij het beeld voor den geest van den Keizer van Brazilië en diens kleine gemalin; zij gingen het Stadhuis binnen, juist toen wij naar de school van tweeën liepen. Men kent den mooien kop van den ongelukkigen keizer, die met zijn vollen witten baard op de oude postzegels prijkt. Postzegels verzame len was in dien tijd in hoofdzaak een jongenslief hebberij. Wij gebruikten meestal het album van Dannenfelser, een dwerg vergeleken bij de heden- daagsche folianten. Een groot euvel was dat overal, zelfs in befaamde zaken, valsche postzegels verkocht werden, die goedgeefsche ooms en tantes ons met milde hand schonken! Het frankeeren van een brief werd nog lang als een onbeleefdheid beschouwd. Vandaar dat men een tijd lang op den achterkant een klein briefvormig etiketje plakte, waarop gedrukt stond: „Door het in werking treden der nieuwe Postwet, zullen alle onze brieven voortaan aan UEd. gefrankeerd worden, wij verzoeken U beleefd zulks wederkeerig te doen." Ook het zenden van een briefkaart gold lang als een onbeleefdheid; men moest het niet wagen aan een oom of tante een „nogmaals" per briefkaart te zenden! Dat behoorde per brief te geschieden, in keurig schrift en goedge vormde zinnen, niet te hoog begonnen en niet te laag voortgezet; de eeuw der haastige slordigheid was nog niet aangebroken!

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 188