- 148 - FEBRUARI-MAART met een godsdienstig karakter; voorts spreekt de ge meenteraad zich in beginsel uit tot het maken van een verordening om ontsierende reclames te voorkomen (zie 20 November); en wordt een crediet verleend van 63.500,- voor de reorganisatie van de Dreef. (Gedepu teerde Staten vernietigen later dit besluit). MAART xDe heer G. A. Drayer, hoofdinspecteur van politie, her denkt zijn 25-jarigen dienst bij de gemeente-politie. De heer L. M. Wesseling te Overveen, herdenkt het feit, dat hij 60 jaar werkzaam is bij de familie Borski, waarvan vele jaren als tuinbaas. 2. f Mevrouw H. Pirsch-Fieke, kunstschilderes. De heer C. W. Pieterse, amateur astronoom, heeft een planetarium vervaardigd, dat hij aanbiedt aan het R.K. Lyceum. 3. Ds. R. H. Oldeman neemt afscheid als voorganger der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden wegens zijn vertrek naar Santpoort als predikant der Nederlandsch Hervormde gemeente aldaar. Ds. W. Spliethoff uit Deventer, doet zijn intrede als predikant bij de Evangelisch Luthersche gemeente alhier. 4. f De heer L. D. van den Houten, een bekende persoon lijkheid bij de Gereformeerde Kerk te Haarlem. 6. f De heer W. Koppen, oud-lid van den gemeenteraad en oud-regent van het St. Elisabeths gasthuis. 9. f De heer G. D. Boerlage te Velsen, notaris aldaar. Benoemd tot rechter in de Arrondissements-rechtbank alhier Mr. C. E. Muller, rechter te Middelburg. 12. f De heer Th. van Koningsbrugge, ambtenaar bij den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding. In het restaurant Brinkmann wordt een Hildebrandtmarkt gehouden ten bate der Kinderbewaarplaats Haarlem Noord. 15. f De heer J. W. Wilson te Bloemendaal, lid der Firma Van der Vliet en De Jonge te Amsterdam.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 196