- 149 - MAART-APRIL 16. f De heer P. G. van Engelen, oud-lid van den gemeente raad. Mr. Dr. G. Sterringa alhier wordt benoemd tot burge meester van het eiland Marken. Voor de wijken VII en VIII (Bosch en Vaartkwartier) worden door de bewoners acht brandspuiten aangeboden voor de luchtbescherming. Tot ingenieur van den polder Walcheren is benoemd ir. A. C. Wiersma, ingenieur bij den Provincialen Water staat van jV'oordholland. 17. f De heer W. van Daalen te Bloemendaal, oud-procu ratiehouder van de Werf Conraden een bekend dam speler. 18. De heer J. Pierhagen, ambtenaar aan de Provinciale Griffie van Noordholland en benoemd tot burgemeester van Opperdoes, wordt in zijn nieuw ambt geïnstalleerd. 20. De nieuwe vleugel van het Stadhuis in de Koningstraat wordt in gebruik genomen. 21. De verzekeringsagent, die in het vorig jaar een collega om het leven heeft gebracht, wordt door de Arrondisse- ments-rechtbank veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. 26. Mr. A. W. Baron Sloet, aan wien met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag is verleend als griffier bij de Arrondisse- ments-rechtbank, neemt afscheid. 27. De Nederlandsche Boekverkoopersbond houdt alhier een con gres, dat officieel door het gemeentebestuur ontvangen wordt. 31. f De 53-jarige R. Mensink, wonende in een pension aan den Zijlweg, komt om het leven bij een brand in genoemd pension. (Zie 20 November). APRIL 1. Mr. A.J. Enschedé bedankt als lid van den gemeenteraad te Bloemendaal en wordt opgevolgd door den heer G. J. Cassee. 3. De gemeenteraad stelt een crediet beschikbaar voor het herstellen van de gobelins in de Oude Raadzaal.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 197