- *5° APRIL 4. H. M. de Koningin bezoekt de militaire onderdeelen te Haarlem en Heemstede. Julia de Gruyter wordt in den Stadsschouwburg ge huldigd ter gelegenheid van haar 25-jarigen tooneel- loopbaan. 6. In de Raadzaal wordt een tentoonstelling gehouden van afbeeldingen van het Stadhuis in den loop der eeuwen. 11. Tet gelegenheid van het eeuwfeest der Nederlandsche Spoorwegen wordt op het 2e perron van het station alhier namens de Nederlandsche Stations-kruiers een tegeltableau aangeboden. 16. De Koninklijke Liedertafel „fang en Vriendschapgeeft ter gelegenheid van haar 11 o-jarig bestaan een feestconcert. De heer J. Th. Bornwater te Bloemendaal, rustend arts en oud-wethouder dier gemeente, herdenkt zijn 8osten geboortedag. 17. In den Stadsschouwburg wordt het 20-jarig bestaan van het Kennemer Lyceum herdacht. Dr. A. de Vletter is twintig jaar aan deze onderwijsinrichting verbonden. In de Julianakerk wordt het 25-jarig bestaan herdacht van de Nederlandsch Hervormde Gemeente te Schoten. 20. De Haarlemsche Journalistenkring, die op 25 Februari j.l. 25 jaar bestond, organiseert ter gelegenheid van dit feit en mede van de jaarvergadering van den Nederlandschen Journalistenkring, een filmavond onder den titel van Filmtoppenin het Frans Halstheater. (Zie 28 November), f De heer J. J. Duyvis te Heemstede, commissaris van de N.V. faanlandsche Scheepsbouwmaatschappij. 21. Dr. W. R. M. Noordhoff, gekomen uit Arnhem, doet zijn intrede als predikant bij de Remonstrantsch Gerefor meerde gemeente alhier. 22. In het Gemeentelijk Concertgebouw wordt, in verband met het communisme en de geloofsvervolging, een tentoonstel ling geopend. Hierbij gaat een bijeenkomst in de Groote Kerk vooraf. 24. t De heer H. H. van Driel, administrateur van de Haarlemsche Inkoopvereeniging en secretaris van de Afdeeling

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 198