- 152 - MEI door den dienstplichtigen soldaat Kat uit Amsterdam; hem wordt een souvenir uitgereikt. Tot burgemeester van Nieuw- en St. Jorisland wordt benoemd Mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijk te Aerden- hout. 2. Te Heemstede wordt de algemeene jaarvergadering ge houden van de Vereeniging van Ouderlingen der Nederlandsch Hervormde Kerk. 3. De Burgemeester opent de tentoonstelling van Heden- daagsche Kunst, georganiseerd door Kunst zij ons Doel, in het Frans Halsmuseum. 4. Tijdens de jaarlijksche bijeenkomst van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen onthult Z.K.H. Prins Bernhard een door Jan Sluyters geschilderd portret van Mr. Dr. A. Baron Röell, die 25 jaar voorzitter is van genoemde Maatschappij. (Zie 29 November). Tot voorzitter van den Gezondheidsraad wordt bij Kon. Besluit benoemd Dr. L. C. Kersbergen, arts alhier. De heer C. Tromp, halte-chef bij de N.Z.H.T.M., her denkt het feit, dat hij veertig jaren in dienst is bij ge noemde Maatschappij. Hem wordt de eere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. 5. De heeren J. C. Uithoven en J. C. Cramer herdenken den dag, dat zij respectievelijk 25 jaren ouderling en diaken der Nederlandsch Hervormde Gemeente zijn. 6. f De heer H. Drilsma, oprichter van het Kamerorkest van Joh. Steenman. In Hoofddorp wordt het 1 oo-jarig bestaan van den Haarlemmermeerpolder gevierd. 8. Dr. W. G. N. van der Sleen vertrekt voor een onder zoekingstocht naar West-Indië. Het echtpaar Vosshard-Dijkstra wordt in den Stads schouwburg gehuldigd, daar zij 25 jaren lid zijn van de Geheelonthouders-Tooneelvereeniging „Nieuw Leven". 13. f Majoor W. P. Landzaat, oud-lid van de Haarlemsche Tooneelclub, bij Grebbeberg gesneuveld, t J. K. Veurman, onderwijzer aan de Bornwater-school te Bloemendaal, bij Grebbeberg gesneuveld.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 200