- 155 JUNI-JULI De heer J. C. Tuyn, viool-leeraar, herdenkt zijn Tosten verjaardag. 29. Mejuffrouw M. I. H. Bunge stelt haar landgoed Kareol te Aerdenhout ter beschikking als herstellingsoord voor in den oorlog gewonde militairen. 30. De oudste Haarlemsche Zwemclub H.V.G.B. herdenkt haar 40-jarig bestaan. JULI 1. De Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur bestaat tachtig jaar. 5. f De heer G. van Santé, bestuurslid van de Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen. De heer H. F. Tillema, te Bloemendaal, herdenkt zijn 70sten verjaardag. Het Koloniaal Instituut biedt hem de zilveren eere-medaille aan. (Zie 9 November). 6. Alhier wordt een collecte gehouden ten bate van het Hulp-Comité 194°? welke f 30.000,— opbrengt. Op den Oudeweg stort een Engelsch vliegtuig omlaag en komt in aanraking met de aldaar staande woningen. Zeven woningen gaan in de vlammen op. Een Engelsch- man komt om het leven en vijf anderen worden aange houden. 9- In het Doopsgezinde Weeshuis alhier zijn door de zorgen van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers een aantal kinderen uit Rotterdam ondergebracht voor een verblijf van eenige weken. 10. Het Comité Ontwikkeling en Ontspanning voor Militairen wordt ontbonden. Het saldo, groot f 440,-, wordt afgedragen aan het Fonds voor Oorlogsslachtoffers. (Zie 4 Augustus). t De heer I. Koster, apotheker. 11. De Haarlemsche Burgerwacht is ontbonden. 12. f Mevrouw N. J. Meijerink-Rijk, oud-secretaresse van de Haarlemsche Reddingsbrigade. De heer A. K. D. Spruijt neemt wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd afscheid als hoofd van de U.L.O.-school aan de Parklaan. 11

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 203