- i58 - AUGUSTUS-SEPTEMBER 20. Aanbesteding door het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs van den bouw eener school aan de Anthonie Fokkerlaan. Laagste inschrijvers zijn Gebroeders H. V. en J. de Vries. 23. Ds. H. Buurman te Heemstede, oud-predikant der Gereformeerde Kerk te Amstelveen, herdenkt zijn yosten verjaardag. 24. f De heer R. C. Venema, arts. 25. In de Zuiderstraat wordt een nieuw Evangelisatiegebouw in gebruik genomen. f De heer J. D. Boes te 's-Gravenhage, commies bij het Departement van Financiën, vroeger te Haarlem woonachtig, f De heer E. Cousijn te 's-Gravenhage, oud-directeur der Strafgevangenis te Haarlem. De gemeenteraad verleent aan de Haarlemsche Orkest vereniging een subsidie van 25.000,-. (Zie 20 November). 29. De heeren J. Kuiper en C. Warnier, die respectievelijk 28 en 39 jaar werkend lid zijn der Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap treden wegens hun hoogen leeftijd af als bestuursleden. SEPTEMBER 1. Tot inspecteur van Politie te Heemstede wordt benoemd onze oud-stadgenoot de heer B. Hagen, in gelijke functie werkzaam te Schiedam. Ir. P.J. van Zwieten, directeur van de N. V. Haarlemsche Machinefabriek v/h Gebroeders Figee, herdenkt den dag, waarop hij voor 40 jaren in dienst van dat bedrijf trad. 4. f De heer D. Kooiman te Purmerend, oud-lid van Gedepu teerde Staten van Noordholland. 5. In den kelder van de Vleeschhal is een moderne brand- blusch-installatie aangebracht ten dienste van de Groote Kerk en haar toren. Op den Schoterweg wordt een 1 o-jarige wielrijder door een auto aangereden en gedood. De heer J. C. Tadema uitgever (de Erven F. Bohn), her denkt zijn 70s ten verjaardag.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 206