MR. ADRIAAN JUSTUS ENSCHEDÉ 27 November 1889-28 Mei 1940 De plaats van Enschedé in de Haarlemsche samen leving was aangewezen. Van vaders- zoowel als van moederszijde een Enschedé kwam hij na zijn promotie tot doctor in de rechten in 1916 in betrekking bij de firma Johannes Enschedé en Zonen, werd eenige jaren later directeur van haar dochter-maatschappij Mahez (Machine- handel Enschedé en Zonen) te Amsterdam, en werd in Juli 1938, na het overlijden van Mr. J. Enschedé, directeur der naamlooze vennootschap waarin de firma Enschedé inmiddels was omgezet. Maar niet alleen als industrieel vond hij zijn taak in Haarlem, ook op ander gebied wijdde hij zich aan de belangen van zijn geboortestad en haar omstreken. Evenals zijn grootvader, de Stadsarchivaris, wiens naam hij droeg, was hij vol belangstelling voor het oude Haarlem en steeds bedacht op behoud van stads en natuurschoon en traditie. Daarvan kon hij getuigen als lid van het bestuur der Vereeniging „Haerlem", en als lid van den gemeente raad van Bloemendaal, zooals nog in een der laatste vergaderingen die hij kon bijwonen, toen hij het opnam voor de fraaie boomen van de Zandvoorterlaan in Aerdenhout. Zoo is ook mede aan zijn bemoeiingen te danken, dat de nieuwe Begijnhofkapel een gevel kreeg, die in het kader van het oude Begijnhof volkomen past; trouwens, dat oude gedeelte van Haarlem ging hem zeer ter harte en hij wilde het zoo gaarne bewaren voor veranderingen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 27