Jhr. Dr. MAXIMILIAAN FREDERIK VAN LENNEP 2 September 1859-23 Juni 1940 Toen mij gevraagd werd voor dit jaarboek een korte levensschets over mijn vader te schrijven, heb ik ge aarzeld, voordat ik het aannam. Er bestaat tusschen ouders en kinderen een zóó bijzondere verhouding, dat het moeilijk wordt het leven van onze ouders objectief weer te geven. Medewerkers en vrienden zijn daartoe veelal beter in staat. Maar waar mijn vader een hoogen ouderdom bereikte en de meeste zijner tijdgenooten reeds vóór hem heengegaan waren, kon op deze cate gorie geen beroep meer worden gedaan. Mijn vader werd geboren te Nijmegen, maar al spoedig verhuisden zijn ouders naar Amsterdam, waar hij het Gymnasium afliep. Opgevoed in een Christe lijk gezin, omringd door tal van leden van den Réveil kring, onderging hij sterk den invloed van den gods- dienstigen geest dier dagen. Reeds jong wilde hij dienst knecht van Christus worden en hij voelde zich geroepen tot het predikambt. Hij studeerde aan de Universi teiten te Utrecht en te Amsterdam, waar hij op 2 Februari 1884 promoveerde op een proefschrift over „Caspar van der Heyden, 1530-1586". Op 30 Maart van dat jaar deed hij zijn intrede te Hoenderloo, waar hij drie zeer gelukkige jaren door bracht. In 1887 vertrok hij naar Dieren, waar door de Doleantie een scheuring in de gemeente was ontstaan. Moeilijk werk wachtte hem daar en zijn vredelievende natuur leed onder de haatdragendheid zijner tegen standers.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 30