Goud- en Zilversmeden, door Elias Voet Jr., voorafge gaan door de Leeuwarder Goud- en Zilversmeden uit de XVIe, XVIIe en XVIIIe eeuw door R. Visscher met 8 platen, facsimilé's en afbeeldingen van merken", 's-Gravenhage, Mart. Nijhoff. Het laatste, in 1937 van de hand van den heer Voet bij Mart. Nijhoff te 's-Gravenhage uitgegeven werkje: „Nederlandsche Goud- en Zilvermerken 1445-1935" geeft de afbeeldingen der stedelijke merken op Neder- landsch zilverwerk voorkomende en drukt aan het slot belangrijke wetten, Kon. besluiten enz. af, betrekking hebbende op de goud- en zilversmeden sedert het begin der 19de eeuw. De vele honderden kleine teekens in bovengenoemde vier werken afgebeeld, zijn alle vervaardigd naar teeke- ningen met bewonderenswaardige nauwgezetheid door den schrijver van de merken gemaakt en geven de origi- neele teekens dan ook op een zeldzaam natuurlijke wijze weer. Men weet niet, wat men hier meer moet bewon deren: de zoo getrouwe afbeeldingen of wel het groote geduld en de liefde van den teekenaar voor zijn zoo veel van de oogen eischend werk. Bij Voet's overlijden was de beschrijving der merken van de Haagsche goud- en zilversmeden door hem in samenwerking met Dr. H. E. van Gelder bewerkt voor den druk gereed. De uitgave heeft hij helaas niet mogen beleven, maar het stemt tot voldoening, te kunnen mel den, dat het boek nog dit jaar bij de firma Mart. Nijhoff het licht zal zien. Stonden wij vrij lang stil bij Voet's zoo belangrijke studiën over oud Nederlandsch zilverwerk, niet minder groot zijn zijn verdiensten als graveur van fraaie zilveren gebruiksvoorwerpen en vervaardiger van gegraveerde penningen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 40