- 23 - Een fraaie verzameling ceintuurgespen, gedreven en met graveering versierde vazen, theeserviezen en toilet garnituren, alle tusschen 1900 en 1910 vervaardigd en door de firma ingezonden op de in 1910 te Brussel ge houden wereldtentoonstelling, werd met de gouden medaille bekroond, x) terwijl Voet op die zelfde ten toonstelling voor de door hem ontworpen gedenk penningen persoonlijk de zilveren medaille verwierf. Het zien van de bekende in het begin der 17de eeuw door Simon van de Passé vervaardigde portretpennin gen van den Engelschen koning Jacobus I en van zijn zoon Karel, die met behulp van stempels vervaardigd zijn en waarvan de fraaiste en best geslaagde exem plaren met den graveersteker werden „opgehaald" en bijgewerkt, bracht Voet op het denkbeeld, iets derge lijks te beproeven. De in 1910 door de Nederlandsch- Belgische Vereeniging der Vrienden van de Medaille uitgegeven penning, die op de voorzijde den slag bij Nieuwpoort in 1600 en op de keerzijde dien bij Waterloo in 1813 verbeeldt, is het resultaat van deze poging. Ook deze penning wordt evenals de portretpenninkjes van Simon van de Passé nog dikwijls voor een uit de hand gegraveerde medaille aangezien, hoewel zij toch geheel met behulp van stempels geslagen is. Dat het Voet echter mogelijk was om ook werkelijk met de hand gegraveerde medailles te vervaardigen, be wijzen de fraaie portretpenningen van zijn vader Elias Voet, overleden te Overveen in 1905, van den bankier D. F. Scheurleer, hem aangeboden bij zijn benoeming tot Doctor honoris causa in 1910 en van Mr. M. (1) In het tijdschrift „Die Goldschmiede Kunst" 31. Jahrgang 1910 van 24 Sept., gewijd aan de „Weltausstellung Brussel", wordt een aantal dezer voorwerpen zeer goed afgebeeld. Ook de door Voet vervaardigde fraaie burgemeesterskettingen van Haarlem en Bloemendaal vindt men er in gereproduceerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 41