- 24 - d'Aumérie hem vereerd bij zijn 8osten verjaardag in 1911Laat ik ten slotte nog noemen den gegraveerden penning in 1904 vereerd aan den kunstschilder H. J. Scholten bij zijn 8osten verjaardag met een fraaie af beelding van de markt met het stadhuis op de voor zijde en de keerzijde van den gouden gedenkpenning in 1912 door de ingezetenen van Haarlem aangeboden aan Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, van 1893 tot 1912 burgemeester dier stad, met een afbeelding van de kamer van den burgemeester. De voorzijde van dezen penning, die het portret van den afgetreden bur gemeester vertoont, is door Toon Dupuis geboetseerd. Al deze penningen, die geheel met de hand gegra veerd zijn, zijn uit den aard der zaak slechts in één exemplaar vervaardigd. Maar ook voor met stempels geslagen penningen zijn door Voet de modellen ont worpen en geboetseerd of geteekend. Ik wil van deze slechts vermelden den penning in 1900 uitgegeven bij het eeuwfeest der firma W. Voet en Zonen te Haarlem, die op het 1 oo-jarig bestaan van de Holl. Sociëteit van Levensverzekeringen in 1907, met een afbeelding van de bekende reclameplaat dier Vereeniging, den prijs- penning der Vereeniging „Haerlem" met gezicht in het Frans Hals-Museum (1912), den penning op den her bouw van den toren van het Haarlemsche Raadhuis (1915), die op het eeuwfeest van de Vereeniging „Kunst zij ons doel" te Haarlem (1921), de herdenkingspenning aan de uitvinding der boekdrukkunst te Haarlem (1923) en ten slotte de ruitvormige medaille, die Voet's zilveren bruiloft, in 1929 gevierd, herdenkt. 2) (1) Deze penning bevindt zich thans als legaat van den heer Scholten in het penningkabinet van Teyler's Stichting. (2) De tot 1916 door Voet vervaardigde penningen zijn vermeld in Penningkundige Geschiedenis der Stad Haarlem door Jhr. G. H. G. A. van Sypesteyn in het Jaarboek voor Munt- en Penningkunde 1914.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 42