en ook hierin verkreeg hij naam tot ver buiten onze landspalen. Toen de familie Gelderman een arboretum wilde stichten, was Springer de aangewezen voorlichter en door de samenwerking tusschen den heer en mevrouw Gelderman en hem ontstond de rijke collectie van het Arboretum Poort Bulten (de Lutte). Van harte hopen wij, dat de middelen gevonden mogen worden om dit arboretum voor de toekomst te behouden. Hij was een der medeoprichters in 1925 van de Dendrologische Vereeniging en ook enkele jaren haar voorzitter. Voorts was hij medeoprichter van den Nederlandschen Bond van Tuinarchitecten; was hij lid van de Exoten-Commissie, bestuurslid van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, adviseerend lid voor de Nederl. Boschbouwk. Vereeniging en mede oprichter en bestuurslid van de Afd. Haarlem der Nat. Historische Vereeniging. Aan al deze vereenigingen gaf hij zich met zijn gansche wezen; zij hebben alle veel aan hem te danken. In verband met dit wetenschappelijke werk maakte hij ook groote verzamelingen. Zijn ontwerpen en een groot deel zijner bibliotheek, waaronder zeer zeldzame werken en plattegronden, werden eigendom van de Landbouwhoogeschool. Ook zijn uitgebreid herbarium en vruchten- en zadenverzameling schonk hij aan de afdeeling Systematiek, zoodoende zijn betrekking met de Hoogeschool naar voren brengende en tevens de twee wetenschappelijke richtingen, die zijn leven be- heerschten, dienende. Tot zoover Springer als wetenschappelijk mensch. Hij was veelzijdig, zoowel op kunstzinnig als op weten schappelijk gebied, maar Springer was bovenal ook mensch in den vollen zin des woords. Dat kwam vooral

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 50