MARY FLEISGHMANN ii November 1853-15 October 1940 De 20e Juni 1895 een merkwaardige dag in de ge schiedenis van Haarlem! Toen toch werd met enorm feestvertoon het Brongebouw geopend en verbeidde men de resultaten van het staalwater, waarvoor in binnen- en buitenland reclame was gemaakt. Een belangrijk deel daarin heeft mejuffrouw Mary Fleischmann genomen, doordat zij met monsters niet alleen het eigen land, maar ook Engeland afreisde om geneeskundigen te winnen. Juist in Engeland zocht ze haar arbeidsveld, omdat haar vader hier ter stede leeraar was in de Engelsche taal en beëedigd translateur, zij hem hielp bij zijn werk, de noodige ervaring had op gedaan door het vertalen van prospectussen van een Levensverzekering-Maatschappij uit het Engelsch, wat haar tevens een aanleiding was om in dit opzicht een werkkring te kiezen. Ze gaf er zich geheel aan, zoo zelfs, dat ze in 1898 tijdens een Tentoonstelling van vrouwenarbeid te Scheveningen gedurende drie maan den dagelijks de daar komende vrouwen het nut van verzekering onder de aandacht bracht en met taaie volharding, bewonderenswaardige welsprekendheid en onverminderde doorzettingskracht, ondanks misken ning en tegenwerking, ging zij voort tot populariseering van het levensverzekering-bedrijf. Mary Fleischmann greep alles aan, wat haar voor de hand kwam, niet vooruitberekenend, maar levend in een aaneenschakeling van oorzaak en gevolg en zoo lag het op haar weg tramconducteurs en politie agenten kosteloos les in de Engelsche taal te geven, om

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 55