Ir. FLORENTIN CHARLES DUFOUR g Maart 1867-17 October 1940 Ir. F. C. Dufour is op 17 October 1940 overleden. Hij was oud-directeur van de Haarlemsche Machine fabriek v/h Gebr. Figee en heeft in ons land baan brekend werk verricht. Geboren op 9 Maart 1867 te Gorkum, verwierf hij in 1889 het diploma van Werktuigkundig Ingenieur aan de toenmalige Polytechnische School te Delft. Van 1890 tot 1891 was hij werkzaam bij de firma Schuckert Co, te Neurenberg. In laatstgenoemd jaar vertegenwoordigde hij die firma op de internatio nale tentoonstelling te Frankfort; de eerste, die op electrotechnisch gebied gehouden werd. Daarna kwam hij terug in ons land en ging over naar de firma P. H. ter Meulen, agent van evengenoemde Duitsche onderneming te Amsterdam. In 1896 werd deze firma opgenomen in die van de Gebrs. Figee te Haarlem, welke omgezet werd in de huidige vennoot schap. Ir. Dufour werd benoemd tot onder-directeur van de electrotechnische afdeeling en de heer J. F. Hulswit werd in dezelfde functie belast met den ma chinebouw. Dank zij de uitstekende samenwerking tusschen beide directieleden, konden groote werken in binnen- en buitenland uitgevoerd worden. Toen de heer Hendrik Figee uit de directie trad, werden Dufour en Hulswit tot directeuren benoemd. Met Dr. H. F. R. Hubrecht, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, heeft Ir. Dufour in 1899 de Maatschappij voor Electrische Centraalstations op gericht. Beiden verkregen concessie tot het bouwen en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 59