- 37 - 42 jaar zijn krachten aan dit bedrijf te hebben gewijd. Zijn hoofdwerk heeft hij dus hier gegeven. Hij werd geëerd als een oprecht man, in wiens gedachtengang geen plaats was voor iets, wat hij niet ten volle met zijn innerlijk streven in overeenstemming kon brengen. Wij denken in dit verband maar even aan zijn bemoeiingen met het pensioenfonds van de fabriek, aan de oprich ting waarvan hij in 1898 heeft gewerkt, in tijden, toen het pensioenfondswezen nog lang niet die voorbereiding had gevonden, waarover het nu beschikt. Het was werkelijk in die tijden een heele durf, doch het lag ge heel in zijn karakter om met beperkte middelen en het vereischte optimisme iets aan te vatten en te trachten verder te komen; wat hem ook meestal gelukte. Na dit zakelijk overzicht van Dufour's leven mogen enkele persoonlijke herinneringen volgen. Voor het eerst zag ik hem in 1895, een dag na mijn slagen aan de Polytechnische School te Delft. Het was op aanraden van een mijner studiegenooten, dat ik hem bezocht, solliciteerende naar de positie van inge nieur bij hem. Zelf was hij toen nog ingenieur bij de firma P. H. ter Meulen te Amsterdam. Dit eerste be zoek bij Ir. Dufour heb ik nooit vergeten; op de hem eigen wijze gaf hij te kennen, dat ik goed begrijpen moest, werkelijk „niets te weten". Hij hoopte mij een jaar te kunnen missen en raadde mij aan ten spoedigste naar Neurenberg te gaan, om aan de fabriek van Schuckert Go de vereischte kennis op te doen voor mijn latere carrière. Ik beloofde dit dadelijk te zullen doen; het lachte mij buitengewoon toe, niet op een buitenlandsche academie nog een nieuw diploma te moeten halen. Nauwelijks twee maanden behoefde ik te wachten; toen reeds kwam het bericht, dat men daar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 61