- 40 - vleugel te fantaseeren. Hoewel hij een hekel had aan alles wat les nemen was, volgde hij toch met genoegen eenige jaren de compositielessen van den destijds be kenden Leander Schlegel. Na de schooljaren kwam hij op kantoor bij de groote Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente te Amsterdam, alwaar hij op de afdeeling correspondentie geplaatst werd. Had hij op het gym nasium zijn aandacht verdeeld tusschen school, muziek en sport, hier, waar hij werk kreeg dat hem lief was, concentreerde hij zich geheel op zijn arbeid. Toen Mr. van Schevichaven Lid van de Hoofd directie werd, volgde Van Styrum hem op 26-jarigen leeftijd op als chef der afdeeling Correspondentie. In 1909 werd hij overgeplaatst naar Indië als leider van den Buitendienst met standplaats Soerabaja. In Indië voelde hij zich direct op zijn plaats. Zijn beroep noopte tot reizen door den geheelen archipeL Java leerde hij tot in de verste hoekjes kennen. Ook hier kon hij vrij zijn artistieke neigingen volgen. Het Indische landschap deed hem menigmaal de teekenpen grijpen en thuis, te midden van een kleine schaar zeer goede vrienden, kon hij zijn fantasieën aan den vleugel weder den vrijen loop laten. Met verlof in 1914 bij zijn ouders vertoevende, ont moette hij zijn toekomstige vrouw, met wie hij tot aan zijn dood in een zeer gelukkig huwelijksleven vereend zou blijven. Gezondheidsredenen van zijn inmiddels geboren eenige dochter, deed hem in 1918 besluiten ontslag te vragen en naar Holland terug te keeren. Spoedig hierop werd hij benoemd tot Directeur der Haarlemsche Brandverzekering Maatschappij in de plaats van Mr. Pijnacker Hordijk, die naar Dordrecht

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 66