- 4i - overgeplaatst was. Hier in zijn oude vaderstad voelde hij zich spoedig weer thuis en nam alras een werkzaam aandeel in het besturen van verschillende bekende Haar- lemsche vereenigingen. Zoo zien we hem binnen eenige jaren benoemd tot Fiscaal van de Sociëteit Trou moet blycken, Secretaris van de Haarlemsche Bachvereeni- ging, bestuurslid van de Hofjes van Staats Noblet en Commissaris van de Levensverzekering Mij. Haarlem. Dit in het kort is de levensloop van dezen rasechten Haarlemmer, die behoudens een tienjarigen Indischen tijd, zijn geheele leven in deze stad heeft doorgebracht. Van Styrum was een warm voelend mensch, die in veel en velen belang stelde. Het is een voorrecht tot zijn betrekkelijk kleinen vriendenkring behoord te hebben. Hij was steeds vol belangstelling voor zijn ondergeschik ten, en ik ben overtuigd, dat zijn heengaan ook bij hen een leege plaats heeft achtergelaten. Een society-man was hij niet, veeleer een huisvader, die het liefste thuis was te midden van zijn gezin. Hoe hij geheel hierin opging, weten alleen zij die hem van nabij kenden. Begaafd, met een groot gevoel voor humor, was hij in den vriendenkring steeds het middel punt. Hoe kon hij smullen van een goede mop en hoe kon hij glunderen, als hij den een of ander er tusschen kon nemen. Het is reeds eenige jaren geleden, dat de eerste sym ptomen eener sleepende ziekte merkbaar werden en hem beletten zich geheel te geven, zooals zijn levendige geest dit wenschte. Zijn laatste jaren waren een voort durende strijd tusschen een sterken geest en een steeds zwakker wordend lichaam. Het was tragisch dezen strijd aan te zien. Hoe goed kon hij voor vreemden deze physieke onmacht verbergen. Zoodra hij rustig in zijn stoel zat, was hij weer de oude, vol spirit en kon hij

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 67