Mr. MEINARD VAN TOULON VAN DER KOOG i Juli 1884-25 December 1940 Geen Haarlemmer van origine, maar toch iemand, die in de 24 jaar van zijn verblijf te Haarlem door werkkring, veelzijdige belangstelling ook daarbuiten en een uitgebreiden vriendenkring hier een belangrijke plaats was gaan innemen. Een reeks van plaatsnamen geeft den wisselenden achtergrond aan der jaren van opleiding en maat schappelijke voorbereiding: geboren te Wijk bij Duur stede, later op het gymnasium te Tiel en daarna aan de Universiteit te Utrecht, waar hij in 1910 promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen, om zich in het zelfde jaar als advocaat en procureur te Zutphen te vestigen; reeds in 1911 overgegaan naar de balie te Middelburg, waar hij tevens Griffier van den Raad van Beroep inzake Ongevallenverzekering werd. Dan volgt in 1916 de inschrijving op het tableau bij de Rechtbank te Haarlem, waar hij zijn maatschappe lijke bestemming zou vinden. Ook hier was hij Griffier van den Raad van Beroep, totdat deze in 1917 werd opgeheven, waarna hij met ingang van 1 September 1918 tot Administrateur van den Bond van Bloem bollenhandelaren gekozen werd als opvolger van den tot hoogleeraar benoemden Mr. Ribbius. In deze organisatie van exporteurs bleek hij door aanleg en persoonlijkheid zich ten volle te kunnen ont plooien en in de jaren na den wereldoorlog, wellicht meer nog toen later de belemmeringen van den inter nationalen handel steeds toenamen, heeft hij door zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 80