- 53 natuurlijke gaven voor onderhandelen en de sfeer van persoonlijk vertrouwen, welke hij wist te scheppen, veel voor de belangen van den Bond en het bloem bollenvak in het algemeen bereikt. De uitbreiding der bemoeiïngen bracht tal van nieuwe functies mede als het secretariaat der Commissie voor Onpersoonlijke Reclame, van het Coöperatieve Ex peditiebedrijf „Copex" en het voorzitterschap van de Commissie voor den Uitvoer van Bloembollen. Niet minder eervol was de plaats, die hij onder de Haarlemsche balie verwierf, waar hij sinds 13 Decem ber 1930 deel uitmaakte van den Raad van Toezicht en Discipline. Wijst dit zoo volkomen passen in Bond en Rechts praktijk wellicht op een innerlijke verwantschap, een bijzondere geaardheid, welke hem hiervoor zoo bij uit stek geschikt maakte? Veelzijdig als de advocatuur, als de mogelijkheden en moeilijkheden van bloembollen vak en exportbedrijf was ongetwijfeld zijn persoonlijk heid: hoffelijk van vorm, maar te nuchter om niet wars te zijn van holle woorden; geneigd, om vol vuur een eigen, ook van het gangbare afwijkende visie te ver dedigen, maar met teveel zin voor realiteit, om den bodem der feiten te verlaten. Zoo doordrongen van den geest van het nobile officium, dat hij geen behoefte gevoelde hieraan door uiterlijkheden kracht bij te zetten. Vol animo voor zijn werk, maar met een te levendige en ruime belangstelling, om door beroeps bezigheden geheel geabsorbeerd te kunnen worden. Bezield door een levendige interesse voor de klas sieken, voor het historische, voor de kunst in velerlei vormen, waarvan vooral de muziek zijn warme liefde had. De afdeeling Haarlem der Maatschappij tot be vordering der Toonkunst vond in hem een Voorzitter,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 83