- 93 - FEBRUARI-MAART 26. Generaal Christiansen maakt bekend, dat de bedrijven den volgenden dag in vollen gang moeten zijn, dat ver gaderingen e.d. niet mogen worden gehouden, voorts dat de actie der politieke partijen verboden is en dat men zich na half negen n.m. niet op straat mag begeven. De gemeenteraad keurt de begrooting goed; het tekort is gestegen tot 2.125.000,-. Het voorstel om het aantal opcenten op de personeele belasting van 195 op 200 te brengen wordt door B. en W. ingetrokken. 27. De heer J. de Reede is benoemd tot notaris te Haarlem als opvolger van wijlen notaris J. van Munster van Heuven. f De heer P. van Doorn te Zeist, oud-directeur van de Ambachtsschool te Haarlem. 28. f Ds. G. Vossers te Heemstede, emeritus predikant der Nederlandsch Hervormde Kerk en oprichter van de Neder- landsche Jeemans-Centrale. MAART 1. In den afgeloopen nacht zijn bommen gevallen op de Friesche Varkensmarkt en in de Barendsestraat. Zij ont ploften niet en richtten weinig schade aan. f Broeder Wiro, lid van de Congregatie der Broeders van Sint Joannes de Deo. f De heer H. G. Berghuis van Woortman te Overveen, inspecteur ter Directie, afdeeling Verificatie te Arnhem; tot voor kort Ontvanger der Registratie te Haarlem. t De heer E. de Graaff, vroeger lid van den gemeente raad. De heer L. de Haan, kassier der Invoerrechten en Accijnsen alhier, herdenkt zijn 40-jarig jubileum als rijksambtenaar. De Rijksveldwacht wordt omgezet tot het Wapen der Marechaussee. 2. In de provincie Noordholland, dus ook te Haarlem, mogen geen sportwedstrijden worden gehouden, ook op den volgenden Zondag. 5. f De heer D. O. Norel te 's-Gravenhage, lid van de Algemeene Rekenkamer en oud-inspecteur der belastingen alhier.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 137