- 94 - MAART 6. Bij besluit van den Rijks-Commissaris in het bezette Nederlandsche gebied wordt Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, burgemeester van Haarlem, gepensionneerd. In diens plaats wordt benoemd tot regeerings-commissaris de heer S. L. A. Plekker. Tevens wordt bepaald, dat de gemeenteraad zijn arbeid moet laten rusten. (Zie 10 Maart en 31 Augustus). 8. Mr. A. J. Backer aanvaardt zijn ambt als Commissaris der Provincie Noordholland. t De heer Rego Veth, lid der Firma J. Sabelis en Co. De bepalingen van generaal Christiansen zijn in getrokken. 9. De inwoners mogen zich weder tot middernacht op straat begeven. (Zie 25 Februari). 10. In de oude raadzaal wordt de heer S. L. A. Plekker in zijn ambt geïnstalleerd. (Zie 6 Maart). De heeren M. A. Reinalda en D. J. A. Westerveld treden af als wethouders. Professor Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga te Bloemendaal herdenkt het feit, dat hij voor veertig jaar zijn intrede deed als predikant bij de Nederlandsch Her vormde Kerk. 18. Ds. C. Veenhof neemt afscheid als predikant der Gerefor meerde Kerk alhier. Op 3 April d.a.v. doet hij zijn intrede te Utrecht. 19. Het regentschap van de Doopsgezinde Gemeente verkoopt het Doopsgezinde Weeshuis op den Kleinen Houtweg aan het Rijk, dat het plan heeft daarin een gewestelijke arbeidsbeurs in te richten. 20. f Mr. J. B. Bomans, lid van het college van Gedeputeerde Staten in Noordholland en oud-wethouder van Haarlem. t Dr. H. Hulshoff, oud-directeur van de H.B.S. te Arnhem en lid van den Grooten Kerkeraad der Doopsgezinde gemeente alhier. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit tot den aan koop van de villa Eikenhoek van wijlen Mr. H. J. D. D. Enschedé in verband met de verbreeding van den Zandvoortschen weg. De villa wordt kort daarop gesloopt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 138