- 95 - MAART In het voormalige gebouw der Vrijmetselaarsloge Vicit Vim Virtus aan de Ripperdastraat wordt een tentoonstelling ingericht, welke ten doel heeft een beeld te geven van de Vrijmetselarij. Professor Dr. A. D. Fokker houdt in Teyler's Stichting drie achtereenvolgende Zaterdagen voordrachten over hoepels en tollen. 24. Verschillende toekomstige melkhandelaren hebben een cursus gevolgd voor hun vak en ontvangen een officieel diploma. De Stads-Bibliotheek ontvangt uit het legaat van wijlen Mr. H. J. D. D. Enschedé een collectie boeken, grooten- deels van historischen-, klassiek-juridischen- en lite- rairen aard. Het Frans Halsmuseum ontvangt uit dit legaat verschillende schilderijen en vele voorwerpen van oudheid en kunst. (Zie 19 Juli). 25. Mr. Th. Semeijns de Vries van Doesburgh, ambtenaar van het O.M. bij de Kantongerechten in het Arrondissement Haarlem, is benoemd tot substituut-officier van Justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam. 27. Te dezer stede wordt een vergadering gehouden door de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden in Noordholland. De burgemeester van Heemstede installeert een com missie, die de stichting voorbereidt van een museum op natuur-historisch gebied. 28. Jhr. Ir. J. Röell, directeur van de Westlandsche Stoomtram weg-Maatschappij wordt benoemd tot lid der directie van de Noord-gjuidhollandsche Tramweg-Maatschappij Verschenen zijn de eerste besluiten van den regeerings- commissaris te Haarlem. Door hem wordt een aanvullend crediet beschikbaar gesteld van 1.250,- voor de af scheiding van de speelplaats nabij de aan te leggen sport- haven aan het Noorder Buitenspaarne, en voorts een crediet van 250,- voor de voorstelling van l'Arlésienne in den Stadsschouwburg. De heer C. van Dalen, ontvanger der directe belastingen, neemt afscheid van zijn ambt wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 139