JAARVERSLAG 1941 2 November 1901 werd de Vereeniging Haerlem opgericht, op dien dag werden de statuten in de ledenvergadering goed gekeurd; veertien dagen later kwam het huishoudelijk regle ment tot stand. Op 31 Mei 1902 werd de Koninklijke bewilli ging op de statuten verkregen, zoodat thans de Vereeniging Haerlem haar acht lustra heeft voltooid. Het bestuur meende in de gegeven omstandigheden elk feestbetoon achterwege te moeten laten, wellicht dat er in vredige tijden gelegenheid zal bestaan een overzicht van deze 40-jarige werkzaamheid te geven. Was het in 1901 een kleine groep Haarlemmers die den stoot tot de oprichting gaf, in 1941 bloeide de Vereeniging met vele honderden leden, waaronder zich nog een van de oprichters bevindt: Mr J. de Vries van Doesburgh thans te Velp (G) woonachtig. Zooals men vaak hoort zeggen: het leven begint eerst met 40, dit blijkt ook in meer of minder mate op Haerlem van toepassing: het ledental is sedert het vorige jaarverslag met ruim 150 leden toegenomen, zoodat het thans 657 bedraagt. Kan de Vereeniging zich haast een schooner geschenk wenschen bij haar 40-jarig bestaan? Moge deze belangstelling groeiende blijven en het ledental blijven stijgen. Vele leden hebben hun vrienden en kennissen het zoo aantrekkelijke vouwblad getoond met het bovenvermelde resultaat; laat dit nog meer leden aanmoedigen. Wanneer elk lid een nieuw lid aanwerft, dan is de wensch van het bestuur: 1000 leden vervuld. De stad Haarlem en haar omgeving is waarlijk schoon en. het is goed daarvan te getuigen. Hoe is het anders te verklaren, dat de eerste stedenschoontocht welke de A.N.W.B. voor zijn leden uitschreef op Zaterdag 27 September juist in Haarlem werd gehouden? Ruim 500 toeristen uit alle deelen van ons land namen er aan deel. Een bezoek aan De Hoofdwacht was eveneens in de wandeling opgenomen. Dat Haerlem een aandeel in de voorbereiding mocht hebben, was ons een voorrecht; als dank voor deze bemoeiingen mochten Vereeni ging, Voorzitter en Secretaris het deelnemerskruis ontvangen. In het begin van het jaar wandelden een groot aantal leden van Haerlem onder leiding van Dr C. Spoelder in en om Haarlem, daartoe gezeten op de gerieflijke stoelen in de zaal

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 13