- 97 - APRIL Tot organist van de Hersteld Evangelisch Luthersche Kerk te Amsterdam is benoemd de heer Herman Nieland, orga nist van de Luthersche Kerk alhier. 2. Tot dijkgraaf van den Haarlemmermeerpolder is benoemd Mr. K. G. Baron van Hardenbroek, burgemeester van Bennebroek. f De heer J. P. Jansen te Overveen, oud-inspecteur der directe belastingen. De regeerings-commissaris voor Haarlem stelt 2.400,- beschikbaar voor het maken van 15 brandputten (Zie 22 April), 1.200,- voor de inrichting van een eva- cuatiepost van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers aan het Nassauplein en 2.400,- voor de aanschaffing van lederen draagriemstellen. 3. Tot hoofdinspecteur van de Lichamelijke Opvoeding is be noemd de heer R. IJzer, leeraar aan de Rijkskweekschool alhier en tot inspecteur van dien dienst de heer Th. J. H. van 't Lam, leeraar aan het Kennemer Lyceum. Het gebouw hoek Kruisweg-Nieuwe Gracht wordt voor het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen voor de Provincie Noordholland in gebruik genomen, f De heer C. J. Blok te Heemstede, gepensionneerd in specteur van administratie bij de Koninklijke Nederlandsche Marine. 5. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling ge houden van werken van den Hongaarschen schilder Lajos von Ebneth. De Bond van Heemkunde houdt zijn eerste bijeenkomst in de aula van het Kennemer Lyceum. t Ir. W. A. Cohen Tervaert te Soerabaja, vroeger speler van het eerste elftal van de Voetbalclub H.F.C. 7. Ter gelegenheid van het verschijnen van de eerste Neder landsche vertaling van Huig de Groot's „Christus Patiensdoor Dr. Jos. Vandervelden, wordt in de R.K. Openbare Leeszaal een tentoonstelling gehouden, welke gewijd is aan Hugo de Groot. In het gebouw der Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool wordt een Duitsche kookcursus geopend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 141