- 98 - APRIL 9. f Mejuffrouw D. de Gijselaar te Heemstede, directrice van het Lichtbeeldeninstituut te Amsterdam. t De 16-jarige Albert Hoolhorst te Bloemendaal, leerling van het gymnasium alhier, verdrinkt in de West- einderplas door het omslaan van de zeilboot. Een door den heer W. van der Vorm te Rotterdam aan de gemeente ten geschenke aangeboden schilderij van Pieter Pietersz., voorstellende Margaretha Deyman, echtgenoote van Jacob Huygensz. Gael, wordt aan vaard. Het wordt geplaatst in het Frans Halsmuseum. 13. f In Zwitserland overlijdt mejuffrouw M. J. H. Bunge, eigenaresse van Kareolte Aerdenhout. De heer J. A. C. Zillesen, die 40 jaar verbonden is aan den Raad van Beheer op^ Kynologisch gebied, wordt gehuldigd tijdens een tentoonstelling van de Kynologenclub „Kennemerland^ 14. Engelsche vliegtuigen werpen des middags bommen in het oostelijk deel onzer stad. De perceelen Oudeweg 8A en 8B worden getroffen en vernield. In eerstgenoemd perceel worden gedood de 16-jarige A. van Stormbroek en B. Loch uit Woerden. Gewond worden de 48-jarige mevrouw Stormbroek-Boekhout, haar 23-jarige doch ter en de heer en mevrouw Loch uit Woerden, respec tievelijk 45 en 41 jaar oud. Beiden waren bij de familie Stormbroek op bezoek. In perceel 8B wordt gedood I5"jarige C. B. van Oorschot. Zijn moeder, de 40- jarige mevrouw van Oorschot-van der Peet, wordt vermist. Voorts wordt op het terrein der gemeente reiniging een ontsmettingsoven door een bom vernield en een mast van de electrische bovenleiding der spoorlijn naar Amsterdam beschadigd. (Zie 20 Juni). De Afdeeling Haarlem van den R.K. Smedenpatroonsbond her denkt haar 25-jarig bestaan. 15. De Middelbaar Technische School, die in December j.l. op last der autoriteiten was gesloten, wordt heropend. 16. De heer J. C. Reinders Folmer te Aerdenhout, neemt afscheid als dijkgraaf van den Haarlemmermeerpolder. Door de Afdeeling Haarlem van Winterhulp wordt voor 600 kinderen een maaltijd georganiseerd in het ge meentelijk Concertgebouw.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 142