- 99 APRIL De heer Mr. Th. A. Wesstra wordt benoemd tot regent van het St. Elisabeth's Gasthuis en mevrouw A. G. Ott de Vries-Metz tot regentes, respectievelijk in de vaca turen Mr. Dr. F. A. Bijvoet, die tot lid-voorzitter van het College van Regenten over genoemd, gasthuis is benoemd, en door het bedanken van mevrouw M. Maarschall— Komin. i 7. Na de restauratie van het orgel in de Groote Kerk wordt het eerste kerkconcert gegeven. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit in verband met de verbreeding van den Zandvoortscheweg het z.g. Tolhuis af te breken om het later een nader te be palen aantal meters achterwaarts weder op te bouwen, f De heer L. A. F. Peddemors te Santpoort, oud-leeraar aan de voormalige School voor Kunstnijverheid, alhier. De Drukkerij v. h. de Erven Loosjes gaat samenwerken met de Rotterdamsche Boek- en Kunstdrukkerij. 19. Op de begraafplaats Westerveld wordt een monument onthuld ter nagedachtenis van Anthony Fokker. 20. De heer Th. Langée te Heemstede, oud-directeur der Rijks-Kweekschool te Haarlem, herdenkt zijn 7osten verjaardag. De eerste Duitsche kleuterschool voor ons land wordt in het schoolgebouw aan het Prinsen Bolwerk in gebruik genomen. De R.K. Gemengde Mandolinevereeniging Santa Lucia herdenkt haar 25-jarig bestaan. f Mevrouw A. M. van Amerom-de Braal, verloskundige. In den nacht van 20 op 21 dezer maand wordt voor een perceel op het Prinsen Bolwerk een lid van de Duitsche Weermacht van achteren door het hoofd geschoten. Op het verstrekken van zoodanige aanwijzingen dat de dader (s) van dezen aanslag ontdekt worden, looft de gemeente Haarlem een belooning uit van f 5.000,-. 22. Op de Botermarkt wordt de eerste van de 15 brandputten, in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten, in gebruik genomen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 143