APRIL-MEI f De heer J. Mulder Hzn., architect te Bloemendaal. 24. De Vereeniging voor Ambachtsonderwijs bestaat 50 jaar. De regeerings-commissaris voor Haarlem stelt een cre- diet beschikbaar van 600,- voor het maken van een kleedgelegenheid en materialenberging op het terrein nabij den Verspronckweg en voorts een crediet van 1.785,- voor het maken van een speelplaats voor de school aan de Noorderschoolsteeg. Verder worden met erkentelijkheid aanvaard de legaten van wijlen Mr. H. J. D. D. Enschedé bestemd voor de Openbare Leeszaal en Stadsbibliotheek en het Frans Halsmuseum. f De heer F. W. Martin, oud-diaken der Ned. Her vormde 'gemeente 28. Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen van het Departement van Financiën, dat de ophooging van de spoorbaan tusschen de Westergracht en de Zandvoortsche laan geen doorgang zal hebben, zulks op financieele gronden. 29. De regeerings-commissaris voor Haarlem heeft een ver ordening uitgevaardigd, waarbij verboden wordt aan minderjarige vrouwen toegang te verschaffen tot café's na des avonds 9 uur. f De heer J. Merkuur, onderwijzer aan de U.L.O.-school (A) in de Jacobstraat. 30. De heer P. H. van Baasbank, beheerder van het Bij kantoor der Posterijen aan den Schoterweg, verlaat den dienst met pensioen. Wegens zijn benoeming tot directeur van de N.V. Neder- landsche Uniformpettenfabriek te Breda, neemt de heer A. Jongbloed, onder-directeur van den Distributiedienst alhier, afscheid. MEI 1. Wegens de viering van den eersten Meidag zijn de ge meente-instellingen gesloten. 2. Langs de gevels der huizen aan de Groote Markt is een bloemversiering aangebracht, waarvoor de regeerings- - 100 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 144