commissaris te Haarlem een crediet van 300,- beschik baar heeft gesteld. f De heer K. C. Honig te Overveen, directeur der Stijfsel- fabriek „De Bijenkorfte Koog aan de Zaan. Het speelterrein aan het Christiaan Huygensplein van de Buurtvereeniging Haarlem f.W. is in gebruik genomen. De heer H. J. Odé, inspecteur van den Vee-artsenijkundigen dienst en Volksgezondheid, neemt afscheid wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Ds. I. P. van der Waal doet zijn intrede als predikant bij de Ned. Hervormde gemeente alhier. De R.K. Rederijkerskamer Alberdingk Thijm herdenkt haar 50-jarig bestaan met een voorstelling in den Stadsschouw burg. De trams moeten des avonds te 11 uur in de remise terug gekeerd zijn. Mr. J. D. van der Plaats te Bloemendaal herdenkt den dag, dat hij vóór 50 jaar promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. De regeerings-commissaris te Haarlem heeft een Joodschen Raad ingesteld ter behandeling van de Joodsche belangen met het gemeentebestuur. Hierin hebben zitting de heeren Ph. Frank, Dr. E. L. Elte en B. J. Chapon. Voorts wordt een bedrag van/8.640,- beschikbaar ge steld voor een wijziging van het Teylerplein (zie 9 Juni). Na een toespraak van Ir. C. Wolterbeek wordt bij de pont te Velsen de eerste spade in den grond gestoken voor den bouw van een tunnel onder het Noordzee- 1^3.113.3.1 In het gebouw van de Vereeniging voor Vrijzinnig Hervormden worden de eerste persoonsbewijzen uitgereikt. De heer J. W. H. Habermehl, oud-onderwijzer der Rijksleerschool, herdenkt zijn 8osten verjaardag, f Mr. M. Slingenberg, oud-wethouder van Haarlem, lid van Gedeputeerde Staten, notaris en advocaat, oud minister van Sociale Zaken. Tot ambtenaar van het O.M. bij de Kantongerechten te Haarlem is benoemd Mr. B. J. Besier, in gelijke functie - 101 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 145