MEI richten 5, 3 en 6 piketposten, respectievelijk voor den gemeentelijken geneeskundigen dienst, den opruimings- en herstel- lingsdienst en de brandweer. 17. De Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen houdt haar jaarlijksche vergadering voor het eerst onder leiding van Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk. Als penning meester treedt op de heer R. Fontein, die den heer J. A. Fontein is opgevolgd. 19. De regeerings-commissaris stelt f 1.600,— beschikbaar voor het verbouwen van twee leslokalen tot een gymnas tieklokaal in het schoolgebouw aan het Leidscheplein. 20. Ds. Js. van der Linden doet zijn intrede als predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier. De Haarlemsche Vrijwilligers-brandweerliedenvereeniging „De Tienviert in intiemen kring haar gouden jubileum. De gemeente gaat een leening aan tot een bedrag van 150.000,- nominaal kapitaal op schuldbekentenis a pari a 4x/8% met een looptijd van 10 jaar. (Zie 26 Mei en 3 Juni). 23. De heer W. Flooren, oud-tuinbaas van Elswout, her denkt zijn 8osten verjaardag. 24. In den kunsthandel Leffelaar wordt een tentoonstelling gehouden van werken van wijlen C. Spoor. 25. f De heer F. Bouman, oud-ambtenaar van den gemeente- telijken Keuringsdienst en penningmeester van „Ravowiso" In de Parochiekerk „St. Josephwordt het feit herdacht, dat vóór 50 jaren de encycliek Rerum Novarum werd uit gevaardigd. 26. f De heer H. J. Tjaden, oprichter van de Firma H. J. Tjaden en Jonen en oud-ouderling der Ned. Hervormde gemeente. De gemeente gaat een geldleening aan van 600.000,- tegen een rente van 4x/8% met een looptijd van 10 jaar, daar het wenschelijk is een gedeelte der vlottende schuld, welke is aangegaan ter financiering van uitgaven, welke ten laste van den kapitaalsdienst zijn gebracht, te con- solideeren. (Zie 3 Juni). De regeerings-commissaris aanvaardt onder dankbetui- - 103 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 147