MEI-JUNI ging der gemeente het door mevrouw de weduwe A. E. Guépin-van de Niepoort te Heemstede ten geschenke aangeboden schilderij van Benjamin West, voorstellende een mythologische scène. Verschenen is een verordening inzake buitengewone maatregelen voor de kustverdediging, waarin o.m. wordt bepaald, dat de wateren ten westen van de spoorlijn Haarlem-Leiden en Haarlem-Alkmaar niet mogen wor den bevaren. JUNI i. De heer J. C. Smid, directeur van het postkantoor, her denkt zijn 40-jarig ambtenaarsschap bij de posterijen, t De heer H. G. J. Uilkens, oud-gezagvoerder van de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" De heer J. H. Hageman te Heemstede herdenkt zijn 50-jarig jubileum bij C. J. van Tubergen's Zjiadhandel. 3. f Mejuffrouw B. A. C. Weehuizen te Bloemendaal, oud directrice van het Internaat ter opleiding van Inlandsche onderwijzeressen te Djokjakarta. De regeerings-commissaris stelt een bedrag van 2.045,- beschikbaar voor het aanbrengen van een noodverlich tingsinstallatie in den Stadsschouwburg. De rente van de geldleening groot/150.000,-, genoemd op 20 Mei, wordt van 41/8% tot 4% teruggebracht, evenals die van de leening groot 600.000,- vermeld op 26 Mei j.l. 4. De eerste groep Haarlemsche huisvrouwen vertrekt naar Nunspeet voor een 14-daagsche vacantie haar aangeboden door de Stichting Winterhulp. Mr. C. G. Bijleveld, benoemd tot economisch rechter, houdt zijn eerste zitting. 7. De heer Albert de Klerk verwerft in het Amsterdamsche Conservatorium den Prix d'Excellence voor orgel. De H.O.V. geeft in het Concertgebouw een concert ter gelegenheid van de opening der werkzaamheden van de Werkgemeenschap der Nederlandsch-Duitsche Kuituur gemeenschap. De Rijks-Commissaris Dr. Seyss Inquart woont het concert bij. - 104 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 148