- io5 - JUNI 8. f De heer J. M. Stap te Aerdenhout, vroeger een bekend boekhandelaar te dezer stede. Mr. A. A. Küller, oud-gemeenteontvanger van Delft. 9. Op grond van den zeer ongunstigen toestand der ge- meente-financiën wordt het op 5 Mei j.I. genoemd besluit betreffende een wijziging van het Teylerplein ingetrokken. 10. Ir. Jos. Th. Cuypers, bouwer van de Kathedraal aan de Leidsche Vaart, herdenkt zijn 8osten verjaardag. 11Het perceel Frederikspark no. 8 wordt bij besluit van den regeerings-commissaris gehuurd voor twee jaar tegen een huur van 1.500,- per jaar om daarin te vestigen het agentschap Zuid van het distributie-kringbureau, dat tot dusver gevestigd is in het gymnastieklokaal in de Bad huisstraat. Dit lokaal moet weder gebruikt worden voor zijn oorspronkelijke bestemming wegens uitbreiding van het vak lichamelijke opvoeding op de scholen voor gewoon lager onderwijs. 12. De gemeenteraad van Heemstede benoemt met ingang van 1 Juli a.s. tot gemeente-ontvanger den heer A. P. Vester, waarnemend gemeente-ontvanger, zulks in de plaats van Jhr. R. W. P. F. von Mühlen, die op genoem den datum den gemeentedienst met pensioen verlaat. De heer Andries de Braal slaagt te Amsterdam voor het compositie-diploma aan het Amsterdamsche Conservatorium. Daar hij benoemd wordt tot directeur van de Stedelijke Muziekschool te Deventer verlaat hij onze stad. 13. In intiemen kring wordt door de directie der N.Z.H.T.M., het feit herdacht dat voor 60 jaar de tramlijn Haarlem- Leiden werd geopend. t Mejuffrouw C. M. Koppen, onderwijzeres te Zandvoort. 14. De Af deeling Haarlem van het Algemeen Nederlandsch Verhond houdt in het gebouw de Hoofdwacht van de Vereeniging Haerlem een tentoonstelling op het gebied van folklore en heemkunde. 15. De regeerings-commissaris stelt een bedrag van 300,- beschikbaar voor het geven van negen muziekuitvoeringen op de Groote Markt in dezen zomer door amateur muziekgezelschappen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 149