- io6 - JUNI 17. In een vergadering van de Provinciale Staten (welke de laatste blijkt te zijn) herdenkt de voorzitter, Mr. A. J. Backer, het overlijden van Mr. J. B. Bomans en Mr. M. Slingenberg, beiden in leven leden van Gedeputeerde Staten. Een voorstel tot reorganisatie der waterschappen wordt in deze vergadering aangehouden. 18. t Mevrouw A. H. Loeff-Bokma, bekend schrijfster. t Dr. P. Scheffelaar te 's-Gravenhage, oud-geneesheer directeur van de Vrouwenkliniek te Haarlem. Mevrouw Elly Beinhorn houdt in den Stadsschouwburg een voordracht voor de Nederlandsch-Duitsche Kuituur gemeenschap over haar vliegtochten. 19. Dr. G. Jonges herdenkt den dag, dat hij voor 50 jaar slaagde voor het arts-examen. 20. t De 3-jarige Doppie Mol alhier verdrinkt in het Noor- derbad te Zandvoort. De regeerings-commissaris stelt een bedrag van 9.700,- beschikbaar voor herstel der beschadigingen door den bomaanval op 14 April j.l. toegebracht aan gebouwen e.d. van den dienst der gemeentereiniging. 22. f De heer J. Bredée, oud-schoolopziener. De voetbalclub E.D.O. promoveert naar de eerste klasse van den Nederlandschen Voetbalbond. De cricketclub Rood en Wit" bestaat 60 jaar; dit feit wordt later in intiemen kring herdacht. 23. De heer Oscar Mendlik herdenkt zijn 70sten verjaardag. In verband hiermee wordt op 28 Juni in den kunsthandel Leffelaar een tentoonstelling gehouden. 24. De heer A. W. van der Burgt, commissaris van politie te Arnhem en in genoemde functie alhier benoemd, wordt geïnstalleerd in de hal van het Stadhuis. De heer van der Burgt volgt den heer E. H. Tenckinck op, aan wien op 4 Juni j.l. eervol ontslag werd verleend onder toekenning van pensioen. 25. f Dr. O. Deggeler en echtgenoote te Spaarndam, die in een roeiboot in het Buiten IJ op een mijn stuiten, verdrinken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 150