- io8 - JULI f Mejuffrouw G. H. Punt, oud-onderwijzeres aan de school in de Linschotenstraat. 6 t Gr. F. P. van der Voorde, leeraar in de Engelsche taal aan de H.B.S. op het Santpoorterplein. 7. In de zweminrichting aan de Houtvaart wordt het feit gevierd, dat het spel Waterpolo gedurende 40 jaar be oefend wordt. Daar er ten noorden van de spoorlijn Amsterdam- Zandvoort drie openbare zesklassige opleidingsscholen zijn, t.w. aan de Wouwermanstraat 53, de Tetterode straat 66 en het Junoplantsoen 58, benevens nog vier opleidingsklassen aan de Führhopschool in de Overton- straat 42, is het gewenscht de leerlingen dezer scholen (c.q. klassen) ongeveer gelijk te verdeelen over drie scholen. In verband hiermede besluit de regeerings- commissaris te Haarlem de Tetterodeschool te hand haven en de Wouwermanschool en de Junoschool te ver plaatsen, respectievelijk naar het Junoplantsoen 58 en de Overtonstraat 42. Besloten wordt het administratief personeel der gemeente politie uit te breiden met vijf typistes. (Zie 31 October). 8. Aan het begin van den Zeeweg is een houtskoolbranderij ingericht. 9. Tot wethouder wordt benoemd de heer A. A. Hofman. 10. De heer H. Bijkerk, oud-hoofd der Christelijke school aan de Bakenessergracht, herdenkt zijn 75sten verjaardag. Op de Groote Markt wordt het eerste van een serie avondconcerten gegeven; later worden zij voortgezet in den Hout. 11. Oberbefehlsleiter Hilgenfeldt, leider van de hoofd- afdeeling voor Volkswelvaart in de rijksleiding der N.S.D.A.P brengt een bezoek aan het gebouw en den speeltuin der Duitsche school aan het Prinsen Bolwerk. 13. De voetbalclub H.F.C. wordt teruggesteld van de 2e naar de 3e klasse van den Nederlandschen Voetbalbond. 15. De heer P. A. van 't Wout, directeur van de Nassau- bank.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 152