- iog JULI-AU GUSTUS 17. Het districtshuis der N.S.B. aan de Paviljoenslaan wordt officieel geopend. 18. De heer L. C. Muntz, oud-trompettist van de H.O.V., herdenkt zijn 75sten verjaardag. Het gemeentelijk subsidie aan de Stichting Haarlems Bloeiwordt verhoogd met 1.750,-. 19. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling in gericht van schilderijen, meubelen, enz., o.a. behoorend tot het legaat van wijlen Mr. H. J. D. D. Enschedé. 20. Tot hulpprediker bij de Ned. Hervormde gemeente wordt be vestigd Ds. L. Nieuwpoort. 21. De inwoners moeten onder nadere voorwaarden en vrij stellingen hun voorwerpen van metaal inleveren. 23. De regeerings-commissaris alhier verhoogt het subsidie voor nadere verbeteringen van het orgel in het gemeentelijk Concertgebouw tot 4.185,-. (Zie 20 November 1940). 25. Ds. H. Bakels, emeritus predikant bij de Doopsgezinde kerk, herdenkt zijn 70sten verjaardag. De eerste groep transportarbeiders vertrekt naar Noord- Frankrijk. 28. f De heer R. Blomberg, oud-hoofd eener openbare lagere school alhier. 30. f De heer M. Lintner te Bloemendaal, president-com missaris der N.V. Koloniale Tabak-Importmaatschappij v.h. H. Klomp te Amsterdam. Ir. Jhr. J. Röell herdenkt het feit, dat hij gedurende 25 jaar is verbonden aan de Westlandsche Stoomtram-Maat schappij. 31. De heer G. C. Pulles, plaatselijk directeur van Van Gend en Loos, neemt afscheid wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. De heer A. Kousemaker te Amersfoort volgt hem op. AUGUSTUS 1. f De heer H. T. J. A. Coebergh te Overveen, vroeger een bekend boekhandelaar te Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 153