AUGUSTUS Gedurende de vacantie heerscht te dezer stede een over matige drukte op de tramlijnen. Het personeel ontvangt na afloop der vacantie een gratificatie voor zijn bijzon dere diensten. 4. De concerten in het Frans Halsmuseum worden hervat. Aan den directeur van den gemeentelijken geneeskundi gen-dienst, Dr. W. B. Smit, worden met ingang van 1 Juli j.l. twee toelagen, elk van 500,- per jaar toegekend, wegens zijn algemeene leiding van Haarlems Tehuis voor Ouden van Dagen èn van het Haarlems Kindertehuis. Voorts wordt aan den heer J. H. Borger, directeur van den Incasso-, Stortings- en Ophaaldienst met ingang van 1 Juli j.l. een toelage toegekend van 750,- voor de leiding van de Centrale Kas. 6. t De heer C. Niemöller, die verschillende leidende functies bekleedde op Christelijk sociaal gebied. t De heer J. B. A. Huver te Bloemendaal, directeur van het Verkoopkantoor der Consumptie Melkcontróle. De regeerings-commissaris voor Haarlem stelt 10.000,- beschikbaar voor het aanbrengen van nog ontbrekende scherfwering voor de vitale deelen van het gemeentelijk gasbedrijf, hetgeen door den Befehlshaber der Ordnungs- polizei te Amsterdam noodzakelijk wordt geacht. 7. De classis Haarlem der Christelijk Gereformeerde Kerk houdt te dezer stede een zendingsvergadering. 8. Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester der gemeente Heemstede, herdenkt zijn zilveren ambtsjubileum. Op uitnoodiging van den Nederlandschen Volksdienst ver trekt de eerste groep Haarlemsche kinderen voor vacantie naar Duitschland. 12. De vergadering der afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor Veilig Verkeer benoemt opnieuw tot haar voorzitter den heer A. M. M. van Loon. 15. Deken A. J. C. Melchers, pastoor der St. Joseph-parochie, herdenkt zijn zilveren jubileum als priester. Hij wordt benoemd tot eere-kanunnik. Kanunnik J. C. Aalberse, officiaal in het bisdom Haar- - 110 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 154